Tikriausiai natūralu, kad pirmas blogo įrašas, kurį rasite www.dazudidmena.lt, yra apie teisingo sienų / lubų dažymo principus. Neabejojame, kad mūsų tinklapyje lankosi ne tik dažymo profesionalai, o ir kiti žmonės, norintys savomis rankomis įrengti būstą.
Tad ko reikia imtis, kad sienos / lubos įgautų pačią gražiausią spalvą?
Dažų kiekio apskaičiavimas
Visi gamintojai ant dažų pakuotės nurodo dažų išeigą, t. y. kiek kvadratinių metrų paviršiaus ploto nudažysite su litru dažų. Dažniausiai su vienu litru galima nudažyti apie 10–12 m² lygaus paviršiaus. Kad susidarytų dažų plėvelė ir danga būtų atspari mechaniniam poveikiui bei drėgmei, rekomenduojama dažyti keliais sluoksniais.
Atkreipkite dėmesį, kad ryškių atspalvių dažai gali būti dengiami šiek tiek prasčiau, tad reikėtų papildomo sluoksnio.
Dažų spalvos pasirinkimas
Paprasčiausias būdas – pasirinkus gamintoją, kurio dažais dažysite paviršius, peržiūrėti jo spalvinę paletę. Išsirinkus norimą spalvą, dažų pardavėjai ją sutonuos su turimomis tonavimo mašinomis arba tai atliks gamintojo atstovai.
PATARIMAS: išsirinkus atspalvį, kuriuo dažysite sienas ar lubas, pasižymėkite jo kodą, kad, jeigu prireiktų kada pakartotinai sutonuoti dažų su šiuo atspalviu (iškilusiems defektams pataisyti arba išdažyti kitas patalpas), turėtumėte po ranka.
Patalpų paruošimas
Reikalingos medžiagos: plėvelė apdengimui, popierinė dažymo juosta.
Eiga: nukabinti nuo sienų paveikslus, užuolaidas, baldus sustumti į centrą ir uždengti plėvele, kad būtų galima laisvai prieiti prie sienų. Plėvele pageidautina uždengti ir tuos paviršius, kurių nedažysite. Smulkesnius nejudamus daiktus galite apsaugoti apklijuodami dažymo popierine juostele. Jei grindjuostės ir durų apvadai nenuimti, juos taip pat patartina apklijuoti dažymo juostele.
Sienų paruošimas
Reikalingi įrankiai: 25 cm volelis su prailginama rankena (didesniems plotams padengti dažais), teptukas arba 10 cm volelis (kampams ir kitoms sunkiau prieinamoms arba kruopštumo reikalaujančioms vietoms), dažų vonelė. Taip pat naudingas įrankis yra dažymo pagalvėlė su ratukais, kuria patogu dažyti kampus.
Eiga: Dažymą pradėkite nuo lubų – tuomet dažai nevarvės ant jau nudažyto sienų ar grindų ploto. Lubas dažykite šviesos sklidimo kryptimi, t. y. nuo lango, taip išvengsite matomų sandūrų dažams išdžiuvus.
Iš pradžių patartina mažesniu voleliu nudažyti sunkiai pasiekiamas vietas, grindų pakraščius ir vidinius kampus. Vietas už radiatorių ir kitus sunkiai pasiekiamus paviršius galite dažyti specialiu teptuku ar voleliu su ilgintuvu. Dėl dažymo ypatumų, vidiniai kampai dažnai persišviečia, tad šias vietas reikia dažyti atidžiau. Nudažius sunkiai pasiekiamas vietas, be pertraukos dažykite visą paviršių. Taip anksčiau nudažyti kampai nespės išdžiūti ir neatsiras “įrėminimas”, kuomet sienos kampai išsiskiria iš bendro vaizdo.
Gerai išvoliokite volelį dažų vonelėje. Volelis turi būti gerai sudrėkintas, tačiau nevarvantis. Sieną pradėkite dažyti statmenai iš apačios į viršų. Po to storai padengtus dažus išlyginti skersai W raidės forma. Nedelsiant padengti antrą brūkšnį ir tokiu pat būdu jį išlyginti. Dažus išlyginus skersai, juos dengti persidengiančiomis juostomis iš viršaus į apačią. Tokiu būdu siena nudažoma lygiai.
Dažniausiai sienos dažomos 2 sluoksniais. Antrą sluoksnį denkite išdžiuvus pirmam dažų sluoksniui, maždaug po 2-3 valandų. Antras sluoksnis dažomas taip pat kaip ir pirmasis.
Kol dažai visiškai nesutvirtėję, sienų netrinkite, neplaukite ir nelieskite.
Apsauginę dažymo juostelę nuimkite iškart po dažymo. Juostą ant sienos palikus per ilgai, nulupant ją, kartu gali nusilupti ir dažai arba kraštas gali likti dantytas.
Sukietėjusius vandeninius dažus galima tvarkyti kaip buitines atliekas. Skystus dažų likučius arba specialiųjų dažų atliekas negalima mesti į konteinerius. Jas būtina išvežti į pavojingų atliekų surinkimo vietas.
Labai išsamus aprašymas. Manau, su tokia instrukcija ir pirmą kartą dažant išeitų kuo puikiausiai.